נדל"ן בארה"ב VS אירופה, מי מנצח?

נדל"ן בארה"ב VS אירופה, מי מנצח?

נדלן בארהב או אירופה

בעשור האחרון ישראל ידעה צמחיה עצומה שכמותה היא לא חוותה כבר שנים וזהו משהו שאנו לא יכולים להתעלם ממנו. כך יוצא כי הצמיחה הזאת חלחלה לאזרחים והעובדה היא כי מדד ג'יני המודד אי שוויון ירד בצורה ניכרת בעשור האחרון. כך אנחנו למדים כי לישראלים יש יותר כסף פנוי והם תרים אחר הזדמנויות השקעה חדשות.

על רקע זה יש לציין כי שוק הנדל"ן הישראלי ידע עליות שערים מטורפות בעשור האחרון וכיום ברור לכל אדם כי ממש לא כדאי להתקרב לשוק הזה. על רקע זה אנחנו נשארים אם שתי אופציות ארה"ב ואירופה ועל כן עולה השאלה נדל"ן בארה"ב VS אירופה, מי מנצח? עליה נענה במאמר זה.

אילו בעיות כלכליות יש באירופה אשר מעיבות על הנדל"ן שם?

חשבנו כי במענה לשאלה נדל"ן בארה"ב VS אירופה, מי מנצח? יהיה נכון להתחיל עם אירופה מכיוון שהיא קרובה יותר לישראל ועל כן היא מעניינת ישראלים רבים. אך על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי שוק הנדל"ן האירופאי נמצא בקיפאון עמוק מזה כמה שנים וזאת בגלל שהכלכלה באירופה נמצאת במצב לא טוב מזה כמה שנים.

נדלן בארהב או אירופה

אנחנו רואים כי האוכלוסייה באירופה כמעט ולא צומחת וזה אומר כי יש שלל בעיות מבניות בכלכלה האירופאית. על כן נראה כי זה ממש לא הזמן הנכון להשקיע בכלכלה האירופאית ובטח שלא בנדל"ן באירופה ועל כך יש לתת את הדעת.

האם זה משנה באיזה מדינה אני משקיע באירופה?

כאשר אנחנו מדברים על אירופה אנחנו צריכים לזכור כי זוהי יבשת גדולה, אך בפועל אין זה משנה מכיוון שעל כל מדינה שאנחנו מסתכלים יש בעיות כלכליות רבות. כך לדוגמא בריטניה הולכת לקראת הברקזיט היוצר אי וודאות עצומה בשווקים ומשפיע לרעה גם על שוק הנדל"ן.

בצרפת משתוללת מחאת האפודים הצהובים וזה גורם למתח אדיר בכלכלה הצרפתית ובחברה הצרפתית. מזרח אירופה נמצאת בצרות משלה אשר נשארו עוד מימי הקומניסטים וברור כי זה לא יעד אטרקטיבי להשקעה. הצמיחה באיטליה היא אפסית והגרעון של הממשלה רק גובר עד שרבים חושבים כי המדינה הולכת אל פשיטת רגל. כך אתם יכולים לראות כי לא משנה היכן תזרקו אבן אתם תפגעו במדינה שלא כדאי להשקיע בה.

בהשקעות נדל"ן בפורטוגל לדוגמא, ניתן לראות בשנים האחרונות התפתחות במגמת מחירי הנדל"ן, בייחוד בנדל"ן בליסבון ובנדל"ן בפורטו שהתפתחו משמעותית בשנים האחרונות עקב מדיניות משקיעי חוץ מצליחה של הממשלה שנכנסה ב2015.

מה כל כך קורץ לישראלים בנדל"ן אמריקאי?

על רקע העובדה כי אירופה היא יעד כל כך לא אטרקטיבי להשקעה אנחנו יכולים לראות כי ארה"ב היא ההפך הגמור מאירופה. ארצות הברית היא שוק ענק אשר יכול להניב תשואות עצומות למי שמשקיע בה בחכמה. הכלכלה האמריקאית היא הרבה יותר חזקה מן הכלכלה האירופאית והצמיחה בה חזקה ואיתנה כבר כמה עשורים.

נדלן בארהב או אירופה

עלינו גם לזכור כי גידול האוכלוסייה בארה"ב הוא הרבה יותר גדול מבאירופה וזה אומר כי הביקוש לנכסים הוא הרבה יותר גדול בארה"ב מאשר באירופה וזהו משהו שכל משקיע נדל"ן צריך לקחת בחשבון ולחשוב עליו לעומק לפני ההחלטה היכן להשקיע.

האם כל נכס בארה"ב יניב לי את התשואה הגבוהה ביותר?

אך עליכם להבין כי לא כל נכס בארה"ב יניב לכם את התשואה הגבוהה ביותר ואתם צריכים לחשוב היטב על הנכס שבו תשקיעו וזאת בכדי להבטיח כי הנכס הזה יניב לכם את התשואה הטובה ביותר.

על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים לבחון לעומק את העיר שבה אתם עתידים לרכוש את הנכס ולראות האם היא עיר חזקה מבחינה נדל"נית ולא רק זאת אלא שאתם צריכים לבחון את הנכס עצמו לפני הרכישה.

רק מי שבודק לעומק את הדברים ולא משאיר אבן לא הפוכה יבטיח כי ההשקעה שלו תהיה הטובה ביותר ושהוא יקבל את התשואה הגבוהה ביותר על הנכס וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון.

האם אין בעיה עם כך שארה"ב רחוקה מן הארץ?

פעמים רבות ישראלים חוששים לקנות נכס בארה"ב בגלל המרחב מן הארץ. אם כן אנחנו רוצים לומר לכם כי הפחד הזה הוא ממש לא מוצדק בגלל כמה סיבות.

ראשית כיום יש טיסות ישירות לערים רבות בארה"ב כך שאין כל בעיה אמתית להגיע לארצות הברית. שנית כל אנחנו חייבים לציין כי כיום אתם ממש לא צריכים לראות את הנכס כל שבוע או כל חודש ואפשר לנהל את העניינים בשלט רחוק.

אתם צריכים לקחת בחשבון כי כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיות בקשר דרך הוואטסאפ או דרך המיילים עם השוכר וזהו דבר מאוד פשוט ועל כן אתם לא צריכים  לפחד או להימנע מרכישת נכס בארה"ב.

כיצד אבטיח כי ההשקעה שלי תניב תשואה גבוהה?

עליכם לקחת בחשבון כי הדבר הכי חשוב בעת רכישת נכס בארה"ב זה לבחון מי היא החברה שמוכרת לכם את הנכס. ככל שתפנו אל חברה יותר טובה כך הנכס יהיה יותר טוב ויניב לכם תשואה יותר גבוהה וזהו משהו שאין עליו עוררין.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​