נדל"ן ב CITYR

נדל"ן ב CITYR

נדל

נדל"ן ב CITYR: האם זה טוב או רע?

CITYR הנו מונח שמציג פרישה של השקעות מסוגים שונים של נכסים בארה"ב. אלה הם אפיקי ההשקעה של כל מי שמעוניין להשקיע בשוק האמריקאי.

ראשית יש את הנכסים אשר עוקלו על ידי הבנקים ומוצעים למכירה. מחירם בדרך כלל נמוך ממחיר המחירון שלהם. חיסרון גדול של נכסים אלה שהם בדרך כלל לא תוחזקו כיאות ורובם דורשים שיפוץ מאסיבי.

דרך נוספת להגיע לנכסים כאלה לפני שהם מעוקלים ע"י הבנק היא במכירה קצרת מועד במחיר טוב, כלומר היתרון הוא במחיר והחיסרון הוא שאין למוכר מספיק זמן כדי לבצע את כל הבדיקות שהוא צריך לבצע לגביו.

את הכסף המתקבל על נכסים כאלה יש להעביר ישירות לחשבון הנאמנות של העורך דין המבצע את העסקה. כדי למנוע סיכונים מיותרים בעסקה מעין זו, יש לבקש ערבות מדינה להתנהלותו של הנאמן לכספים.

בתים פרטיים במחיר נמוך

בארה"ב במדינות שונות יש גם בתים פרטיים רבים, אשר עוקלו על ידי הבנקים האמריקאים אחרי המשבר של שנת 2008, שיצרה מחסור עצום בתזרים מזומנים וכמעט קריסה של הכלכלה

האמריקאית כתוצאה מכך שלווים רבים רכשו דירות אבל לא עמדו בתשלומי ההחזר של המשכנתאות שלהם. יש יתרון לבתים פרטיים, משום שמחירם נמוך מהמחיר בו הם נמכרו לפני המשבר האמור. החיסרון הוא בעלויות האחזקה הגבוהות, דבר שחלק מהמשקיעים בכלל לא לוקחים בחשבון.

אפשר להשקיע גם בדירה בודדת בבניין דירות ולקבל תשואה משכירות. ישנם אזורים שיש בהם תקנות המבקרות את גובה השכירות כל שנה ודואגות לכך ששיעור העלייה יהיה ידוע מראש. למשקיעי השקעות מניבות לא מומלץ. להשקיע באזורים עם אחוז תפוסה נמוך, בין אם מדובר בבניין או בנכס בודד.

קומפלקסים של דירות CITYR

השקעה נוספת היא בקומפלקסים של דירות מה שנקרא באנגלית: מולטי-פמילי וזה קיים בכל ארה"ב. סף הכניסה להשקעות מעין אלה הוא לעתים של 80,000 ₪ בלבד. כך מאגדת החברה הרבה משקיעים קטנים, רוכשת בכספם זכויות בקומפלקסים ברחבי ארה"ב. היא רוכשת פרויקטים ומשביחה אותם. בעתיד מושכרות יחידות הדיוק ונמכרות ליזמים אחרים, כך מרוויחה הקרן המנהלת את הפרויקט וגם המשקיעים.

ישנן קרנות של השקעות בנדל"ן המתמחות בנכסים מניבים של נדל"ן בארה"ב. יש קרנות שלא גובות עמלה על ניהול ההשקעות, עד שהמשקיע עצמו יזכה ברווחים. בכל מקרה כל השקעה בארצות הבית שנעשית על ידי שותפות מוגבלות, מבטיחה הגנה על הכספים של המשקיעים.

האם להשקיע ב CITYR באמצעות קרנות?

כל ההשקעות באמצעות קרנות להשקעה ב-CITYR מבוטחות ומגובות, וייתכן שגם הביצועים של הקרן מעידים על הצלחה, ובכל זאת דברים יכולים לקרות. משום כך ההמלצה שלנו היא לשכור את שירותיה של חברה ישראלית המצויה ברכישת נדל"ן בארה"ב, כדי לא לקנות חתול בשק. חברה זו תבדוק עבורכם כל פרויקט בדירת נאותות, תבחן את גובה הסיכונים וההזדמנויות ותדאג שכל פרויקט ינוהל בשקיפות רבה. כך לא תספגו הוצאות מיותרות ולא מתוכננות, אשר ישפיעו בסופו של דבר על גובה התשואה.

רכישת נדל"ן במדינות ואזורים רבים בארה"ב, היא דבר שעושים אותו משקיעים רבים, אך מוטב שיהיה על כך פיקוח, בקרה ובדיקה מקדימה מקיפה של קרן הגידור, חברת ההשקעות ועוד.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​