משכנתא או הלוואה לנדלן בחול

משכנתא או הלוואה לנדלן בחול

משכנתא או הלוואה לנדלן בחול

מה יותר כדאי? משכנתא או הלוואה להשקעה בנדל"ן בחו"ל

אם אתם מעוניינים לרכוש נכס בחו"ל, ולקבל בגינו משכנתא מבנק בארץ, זה אפשרי רק בתנאי שיש לבנק יכולת לעקל את הנכס, במידה והלווה לא עמד בתשלומים. אבל כאשר הנכס נמצא בחו"ל, אין לבנק שום יכולת לרשום את הנכס ברשם המשכונות או לעקל אותו ולפיכך אין לכם שום אפשרות לקבל משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס בחו"ל.

הלוואה כן תוכלו לקבל. מה שחשוב לדעת הוא, שכאשר לוקחים הלוואה מהבנק, אין למוסד הזה שום עניין בהצלחת העסקה שלכם, אבל כמו בכל הלוואה, הלווים אחראיים להחזיר את הסכומים החודשיים עליהם חתמו בחוזה ההלוואה. בנוסף בנק הוא מוסד מאוד קשיח באשר למתן הלוואות, כך שקבלת הלוואה ממנו, תהיה מבוססת על היסטוריית האשראי, מצב החשבון של הלווה ועוד פרמטרים שהבנק לוקח בחשבון.

האם לקחת הלוואה או משכנתא מבנק בארה"ב?

חשוב שתדעו כי הבנקים בארצות הברית, שמחים להעניק הלוואות משכנתא לכל מי שרוצה לרכוש בית בתחומי המדינות שלהם. אבל לבנקים האמריקאים יש יכולת עיקול בכל עת, ממש כמו בארץ. גם הם לפני מתן משכנתא, יבצעו בדיקות שונות על הלווה, מיהו ומהו? מה הוא רכש ובכמה? הם גם יבצעו הערכת שמאי לנכס שבגינו דרושה ההלוואה, כדי לדעת אם הוא אכן שווה את הסכום של ההלוואה. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שהיחס של הבנקים האמריקאים ללווים הוא שונה למי שהוא אמריקאי ויש לו היסטוריית אשראי בארה"ב לבין מי שהוא זר ולא מוכר במערכת הבנקאית שלהם.

אזרח אמריקאי נהנה מתנאים יותר טובים בלקיחת משכנתא מאשר משקיע זר. יש חשיבות להיכרות של הבנק עם הלווה, היכרות אם המצב הכלכלי שלו וההיסטוריה בקנאית שלו. כך ניתן לדעת מהי רמת הסיכון של הבנק מול מתן המשכנתא ללווה זה או אחר.

במקרים רבים כאשר מדובר על משקיע שיש לו נכסים נוספים בארה"ב, לצורך לקיחת הלוואת משכנתא הוא יכול למשכן אותם ולקבל מימון כפול- CASH OUT.

למה הבנקים קשיחים בכל מה שקשור להלוואות ולמשכנתאות?

כל גוף פיננסי חייב לדאוג ראשית לביטחונו הכלכלי ולהתנהלות נכונה שלו. גם בנק זה עסק ולכן כמו כל עסק הוא צריך להתנהל בתבונה וברווחיות. כאשר אדם פונה לבנק לקבלת הלוואה בהיקף גדול לצורך רכישת נכס נדל"ן, הבנקים לוקחים סיכון לא קטן בכלל כי מדובר בסכום גדול מאוד. הם חייבים לקבל נתונים אמינים ומשכנעים על הלווים, כדי לאשר להם הלוואה בהיקף כזה. בהרבה מקרים, כאשר הלווה לא מצליח להציג מידע משכנע על מצבו הכלכלי ויכולת ההחזר לו, הבנק עלול לדחות את בקשתו להלוואה.

גולשים שהגיעו לעמוד זה התעניינו גם במאמר שלנו על השקעות נדל"ן בחו"ל

כאשר אנשים ניצבים בפני דילמה ללקיחת הלוואה לצורך מימון נכס, עליהם לדעת כי כאשר הם עושים זאת מול הבנק, הוא ישעבד את הנכס לטובת המשכנתא נלקחה. כאשר הלווים הם מקומיים ולבנק יש היכרות מוקדמת אתם, הוא מרגיש בטוח להעניק להם את המימון הזה, לעומת משקיעים זרים שפונים אליו, עליהם הוא לא יכול לדעת מאום.

אם אתם רוכשים נכס כלשהו למשל בארה"ב עם "מימון בנקאי" כדאי שתבדקו האם מדובר בעסקה משתלמת, בגינה כדאי לכם לקחת הלוואה או שאתם הולכים ליפול אתה.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​