מהם הסיכונים של רכישת נדל"ן בחו"ל

מהם הסיכונים של רכישת נדל"ן בחו"ל

הסיכונים של רכישת נדל

הסיכונים של רכישת נדל"ן בחו"ל?

הרבה ישראלים משקיעים את כספם ברכישת נדל"ן באירופה או בארה"ב. אלה הן מדינות הנחשבות אטרקטיביות להשקעה בנכסים שבתחומן. הדרך הכי נפוצה לרכישת נדל"ן ע"י ישראלים בחו"ל, היא גם באמצעות השקעה בקרן השקעה בנדל"ן. המשקיע מקבל אחוזים מפרויקט כלשהו או למסחר או למגורים ויחסית לאפיקי השקעה אחרים, הוא מקבל רווחים גבוהים.

נדל"ן למגורים הוא השקעה יותר בטוחה מנדל"ן מסחרי. התשואה מגולמת בדמי השכירות המשולמים מדי חודש. נדל"ן משרדי או מסחרי, נחשב כעסקה שיש סיכון בצדה, למרות שאם הכול הולך חלק, אז התשואה גבוהה יותר.

כדי להחליט על רכישת נדל"ן בחו"ל, רצוי להתייעץ עם גורמים רבים כמו: עורך דין, רואה חשבון ועוד. אלה יוכלו להציג בפניכם את היתרונות והחסרונות של עסקאות נדל"ן בחו"ל.

יש המקבלים את הייעוץ הזה כאשר הם מתכננים לרכוש נדל"ן כשהם חוברים לחברה שעוסקת בתחום הזה. זו יכולה להיות חברה זרה או חברה ישראלית.

האם זה העיתוי לרכישת נדל"ן בחו"ל?

הרווח מרכישת נדל"ן בחו"ל, כמו גם בארץ, תלוי הרבה פעמים בעיתוי בו משקיעים ובמה שקורה בשוק הנדל"ן באותה עת. הביקוש הגבוה של השקעה בחו"ל מאופיין גם בסיכונים וחשוב ללמוד עליהם. השוק הוצף בביקוש מצד ישראלים רבים שרוצים לרכוש נדל"ן בחו"ל. זה יצר בועת נדל"ן  שאף אחד לא יודע מה יקרה בה. מחירי הנדל"ן בארץ האמירו, ומשום שהעולם התכווץ לכפר גלובלי קטן, כל ישראלי יכול היום להשקיע בנדל"ן בחו"ל.

הישראלים מבינים כי השקעות בחו"ל, עשויות להיות רווחיות והם יכולים להניב תשואה גבוהה יותר מאשר בהשקעה בנדל"ן בארץ.

אבל יש גם סיכונים להשקעות של נדל"ן בחו"ל. יש מדינות שגם לא כדאי להשקיע בהן, ובמאמר זה ננסה לעשות סדר בהתלהבות של המשקיעים, כדי להבין מה כדאי? מהם הסיכונים ואיפה?

ביורוקרטיה ועוד פעם ביורוקרטיה

כל רכישה של נדל"ן בחו"ל, כרוכה גם בהתעסקות ביורוקרטית מסובכת. ברוב המקרים זה גוזל זמן ודורש מכם התרוצצויות וסידור של ניירת ועוד, אבל בסופו של דבר זה בהחלט עשוי להשתלם. דבר נוסף הוא שכיוון שאתם לא מקומיים ולא מכירים את המדינה בה אתם רוצים להשקיע, יש סיכוי רב  שתרכשו חתול בשק. תלכו על נכס שאין סיכוי אפילו להשכיר אותו, או תשקיעו בבניין משרדים, כאשר באזור יש המון בנייני משרדים שעומדים ריקים.

כדי לבדוק את כדאי עבורכם לרכוש נכס נדל"ן, אתם צריכים להיות בקיאים בכל מה שקשור אליו. האזור, הביקוש? האם זה אזור טוב או לא? האם זה אזור שעוד מעט יבנו בו כמה כבישים ואז הוא כבר לא יהיה ירוק. האם יש נתיבי תחבורה נוחים לאזור הזה? האם יש דרישה לנכסים במקום או שתיתקעו עם נכסים שאף אחד לא רוצה לשכור מכם.

גם נושא המיסוי אמור לעניין אתכם. כמה מיסוי אתם אמורים לשלם. מהם חוקי המיסוי במדינה הזאת? במה זה כרוך מבחינת מיסוי רכישת הנכס, האם אתם צריכים לשלם על כך מס ועוד. את רכל זה תצטרכו לברר לפני שתרכשו נכס נדל"ן בחו"ל.

בחינת הסיכונים מול התועלת, היא מהלך חובה בכל מה שקשור לרכישת נדל"ן בחו"ל.

בחזרה לעמוד הראשי לחצו כאן

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​