מהי תשואה מובטחת בהשקעות נדל"ן

מהי תשואה מובטחת בהשקעות נדל"ן

מהי תשואה מובטחת בהשקעות נדל

תשואה מובטחת בהשקעות נדל"ן

הבטחת תשואה אומרים מומחים בהשקעות נדל"ן, היא "עבודה בעיניים". בהמשך יספרו על ברני מיידוף הנוכל הידוע, שהבטיח 10% תשואה למשקיעים שלו, שבעצם שילם להם את התשואה מסכומי הקרן שהם השקיעו. פרשת מרמה בקנה מידה שהותירה חברות ואנשים מרוסקים לגמרי וחסרי פרוטה.

הבטחת תשואה היא אשליה גדולה. אומרים למשקיע שבעוד כמה שנים הנכס שהוא קנה, יניב רווחים במספרים ארוכים שהוא לא העלה על דעתו. הוא מתלהב וממשיך להשקיע? השאלה שכל משקיע צריך לשאול את עצמו זה – אם מדובר בכאלה רווחים מדוע חברת הנדל"ן מוכנה לשתף בהם משקיעים זרים, הרי היא יכולה להשקיע לבדה בפרויקט ולגרוף את כל הרווחים.

לעתים מוצעת העסקה באופן כזה שהיא מבטיחה למשקיע, הכנסה חודשית נאה כדי לכסות לכאורה הוצאות של תחזוקה שוטפת, או לסתום חור בתזרים המזומנים בזמן שהנכס עומד ריק ולמשקיע מובטחים חיי שקט וכלכלה בטוחה. אין ספק WIN WIN בטוח.

הרבה אנשים נלכדים באשליה הזו, ולא מבינים שאין דבר כזה הבטחת תשואה. בשום שוק, ובשום מקום בעולם אי אפשר לדעת מה יקרה עם הנכס לאורך שנים, ולכן גם אי אפשר להבטיח תשואה. הבטחת תשואה זו טקטיקה כדי לגרום לאנשים להשקיע, אין מאחוריה יותר מזה.

תהליך של חברות שיווק נדל"ן מול משקיעים

חברות שיווק פועלות מול סוג של מתווך למשל בג'ורג'יה שבארה"ב. הוא מאתר נכסים זולים שמצב התחזוקה שלהם ירוד. הוא רוכש אותם במחיר זול, מעביר אותם שיפוץ מינימלי ואז נכנסים לתמונה סוכני שיווק ממולחים. הם מציעים את הנכס למכירה במחיר מסוים עם הבטחת תשואה לתקופה מסוימת. בדרך כלל הם מדברים על תשואה גבוהה מזו המתקבלת בסופו של דבר.

ישנה שיטה נוספת בה חברת שיווק הנכסים מבטיחה רווח מסוים במשך תקופה מסוימת. אבל אז הוצאות התחזוקה פוגעות ברווח של המשקיע ואת זה כמובן שלא מספרים לו מראש.

למה חייבים חברת ניהול נכסים בארה"ב?

ישראלים רבים שהלכו שבי אחרי נכסים עם הבטחת תשואה, רוכשים נכסים במחיר יקר הרבה יותר משווים, אבל הם לא יודעים את זה. הם לעולם לא יוכלו לממש את ההשקעה שלהם, ופעמים רבות יגלו באיחור רב, שאין אף אחד שמוכן לרכוש מהם את הנכס עליו שילמו ממיטב כספם, כי הוא לא שווה את זה.

הם סמכו על החברה המשווקת שהיא אמינה, הם התפתחו להבטחת תשואה וזה מה שקרה. אובדן ההכנסה מהנכס יתבטא אחרי תקופה בה יקבל שכירות פחותה מזו שהובטח לו, וייתקע עם נכס לא מניב לתקופה ארוכה ששוויו לגמרי לא מה שהוא שילם עליו אלא הרבה פחות.

הדרך היחידה של ישראלים לבדוק מה הם קונים? האם הבטחת התשואה הזו היא אחיזת עיניים ומי מנסה לעבוד עליהם בעיניים, היא לשכור את שירותיה של חברת ניהול נכסים בארה"ב. זו בודקת כל נכס, ותגיע עם תשובות ומידע שיכול לחסוך לכם עסקה של "חתול בשק".

מעוניינים להשקיע בנדלן בחו"ל? לחצו כאן לפרטים נוספים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​