איך להימנע מנוכלים בשוק הנדלן

איך להימנע מנוכלים בשוק הנדלן

Untitled

ישראלים רבים חולמים על נכסי נדל"ן בחו"ל ועושים זאת בצורה בלתי אחראית, הרבה פעמים בפזיזות או תמימות, הגורמת להם ליפול לידי נוכלים. הונאות עוקץ בתחום הזה רבות ועל כן ננסה במאמר זה, לתת מידע שיסייע לאנשים להימנע מנוכלים בשוק הנדל"ן.

במצב של היעדר אפיקי השקעה בישראל, משקיעים מחפשים את התשואה בשוק הנדל"ן ועושים זאת בחו"ל. יש לציין כי מראש עומדים בפני כל משקיע חסמים רבים משום שמדובר בנכס במדינה שהם לא מכירים ולא יודעים כיצד להתנהל בה מבחינה כלכלית. הם לא מבינים בטאבו האמריקאי, הרגולציה, הביורוקרטיה, ערבויות ועוד.

חשוב להבין ששוק הנדל"ן בארה"ב מתנהל ע"י ברוקרים ממולחים. הם אלה שמנהלים את המו"מ לגבי רכישת הנכס מול הבעלים. בנוסף ישנם שלבים מסוימים שכל רוכש נכס בחו"ל חייב לבצע, או בעצמו או ע"י חברות שמעניקות את השירות הזה, ולא להסתמך רק על הברוקרים הללו. אתם לא מכירים אותם, אתם לא יודעים איך זה עובד וצריך גם לנקוט משנה זהירות.

בדיקת נאותות מקיפה לנכס- שכירת שרותיה של חברה ישראלית

 אחרי התעניינות בנכס מסוים, יגיש הברוקר הצעה עם שמו של המתעניין, המחיר שהוא מציע ועוד תנאים. העורך דין של הקונה יקבל חוזה המשקף את העסקה. אם ייחתם חוזה, יידרש הקונה לשלם כ-10% מערך העסקה ולהפקידו אצל עו"ד המוכר. בחוזה סטנדרטי יידרשו הצדדים להשלים עסקה תוך חודשיים מיום חתימת ההסכם. בשלב הזה יצטרך הקונה להשיג משכנתא, לבדוק את הנכס ברישומים, לרכוש ביטוח רכישה ועוד.

אחד הדברים הכי חשובים שכל רוכש נדל"ן בחו"ל צריך לעשות, היא בדיקת נאותות מקיפה לנכס וגם למוכר. מומלץ לשכור את שירותיה של חברה ישראלית אשר בקיאה בשוק הנדל"ן בארה"ב, אשר תבחן את הנכס והעסקה. זה ברור שלכל ברוקר יש אינטרס ברור לסגור עסקה, השאלה היא האם זה לטובת המוכר.

חברה זו צריכה לבצע ניתוח שוק. להעריך את עליית ערך הנכס (ולא לפי מה שאומר הברוקר). לבצע בדיקה עצמאית לגבי התשואה ולא להאמין לכל מי שאומר שיש פה "תשואה מובטחת וגבוהה". יש להיזהר מנוכלים מקומיים שמנצלים משקיעים זרים ומספרים להם סיפורים. חשוב מאוד להסתייע בחברה חיצונית שיכולה לבדוק את כל המידע והנתונים לגבי הנכס.

למצוא חברה איתנה לרכישת הנכס

מומחים לרכישת נדל"ן בשוק האמריקאי אומרים כי חשוב לכל משקיע ישראלי, למצוא חברה בעלת איתנות פיננסית, כדי לבצע את הרכישה. חברה זו אמורה לבדוק את התועלת העתידית של הנכס מבחינת תשואה ולהסתמך על בדיקה מקיפה ויסודית ולא על המלצות של ברוקרים.

ההשקעה צריכה להיות באזורי ביקוש כאלה, שגם אם יחולו טלטלות בשוק, זה לא יגרום לירידת התשואה בצורה קיצונית. נכס שיהיה חסין כלל פגיעה דרמתית אם תתרחש כזו. כל האטה שמתרחשת בשוק הזה מסכנת את ערך הנכס ואת התשואה ממנו, וכאשר מדובר על נכסים לא נזילים, קשה גם למצוא להם קונה.

עצה חשובה נוספת היא שיותר כדאי להשקיע בפרויקט יזמי מאשר לרכוש נכס. המהלך הזה יהיה פחות מסוכן מרכישת נכס. והכי חשוב זה לא לעשות את זה בשלט רחוק לבד, אלא להסתייע בחברה ישראלית. כבר קרו מקרים שאנשים רכשו "מבנה מסוכן" באלבמה וכל כספם ירד לטמיון.

לחצו על הקישור על מנת לדעת מה עדיף יותר, משכנתא או הלוואה לנדלן בחול?

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​