קרנות נדל"ן אמריקאיות מובילות

קרנות נדל"ן אמריקאיות מובילות

השקעות נדלן בארצות הברית

קרנות נדל"ן לבין השקעות נדלן בארצות הברית

שוק קרנות הנדל"ן בארצות הברית הוא אחד מאפיקי ההשקעה המפותחים ביותר מאז שנות השישים. כיום, נסחרות 165 קרנות כאלה בארצות הברית, עם שווי שוק של המתחיל ב-250 מיליון דולר. שוק הנדל"ן המשוכלל דוחף את הקרנות לעבוד בסביבה תחרותית וכתוצאה מכך לבצע התמחות בסוגי נדל"ן שונים. נסקור כאן מספר דוגמאות לקרנות נדל"ן מובילות בתחום השקעות נדלן בארצות הברית, כדי שתוכלו לקבל מושג במגוון אפשרויות ההשקעה וסוגי הנכסים העומדים לרשות קרנות אלה. יש לשים לב כי לא מדובר בהמלצה להשקעה בקרנות אלה וכי במידה ותרצו להשקיע בקרן כזאת או אחרת, אנו ממליצים מאוד לבצע בדיקת נאותות מקיפה שכן מדובר בהשקעה בחברות עם מודלים עסקיים מורכבים ומשתנים רבים המשפיעים על התשואה הצפויה, כמו גם שיקולי מיסוי, סיכון והיכרות עם השוק האמריקאי.

בין המאפיינים העיקריים של קרנות אלה ניתן לראות:

 • התמחות במגזר נדל"ן ספציפי
 • תמהיל של בעלות וניהול של נכסי נדל"ן בפלח השוק הרלוונטי
 • פעילות ענפה הן בארצות הברית והן בארצות אחרות
 • רמות מינוף, אשראי והון בתמהילים משתנים
 • פעילות המאופיינת בהשקעות נדלן בארצות הברית ארוכות טווח ותזרים מזומנים לאורך זמן

הנה רשימה, חלקית, של קרנות הנדל"ן המובילות בשוק האמריקאי.

 • קרן American Tower (סימול: AMT) – לקרן הזאת שווי שוק של 61.8 מיליארד דולר וכפי שאולי ניתן להבין משמה, הקרן מתמחה בבעלות וניהול אנטנות ואתרי תקשורת. מודל העבודה שלה הוא בדרך כלל חכירה של קרקע, בניית אנטנה והשכרתה לחברות סלולר וספקי תקשורת אחרים.
 • קרן Simon Property Group(סימול: SPG) – לקרן שווי שוק של 51.7 מיליארד דולר והיא נמצאת כעת במרכז תשומת הלב של השוק האמריקאי, עקב הקשיים בשוק הקמעונות. כן, החברה הזאת מתמחה בתפעול ובעלות מרכזי קניות ואאוטלטים. התחרות העזה מצד הרכישות באינטרנט, מציבה סימנים מדאיגים ביחס להכנסות ושווי של מרכזי קניות פיזיים בארצות הברית.
 • קרן Public Storage (סימול: PSA) – לקרן שווי שוק של 38 מיליארד והיא מתמחה במרכזי אחסון ויחידות אחסנה. לחברה בעלות על למעלה מ-2700 אתרי אחסון בארצות הברית ובאירופה. לחברה מאזן מאוד יציב ומוצר שנהנה מפופולריות ותזרים הכנסות יציב.
 • קרן Prologis (סימול: PLD) – זוהי קרן בשווי 34.1 מיליארד דולר והיא מתמחה בבעלות ותפעול של נדל"ן לוגיסטי. מדובר במגזר שכולל מרכזי הפצה, מחסנים ומתקנים אחרים הקשורים בדרך כזאת או אחרת בהפצה של מוצרים וסחורות. קרן זאת צומחת במהירות שכן דרישות הלוגיסטיקה של חברות האינטרנט גדולות יותר מרשתות קמעונאות רגילות.
 • קרן Equinix (סימול: EQIX) – קרן עם שווי שוק של 32.8 מיליארד דולר. קרן זו היא למעשה המפעיל הגדול ביותר בעולם של מרכזי מחשוב ומידע ועם למעלה מ-9800 חברות המשתמשות בשירותיה. החברה מספקת שירות משולב הכולל מבנים, אנרגיה אבטחה ומערכות קירור. הלקוחות משתמשים בשירותי החברה לטובת מערכות המידע שלהם ומספקות את ציוד המחשוב.
 • קרן Weyerhaeuser (סימול: WE) – קרן בשווי 27.9 מיליארד. לקרן זאת התמחות מעניינת בניהול ובעלות שטחים מיוערים – המיועדים לתעשיית העץ. החברה היא בעלים של שטחי יער שאותם היא גם מחכירה ללקוחותיה. בנוסף לעסקי הקרקע, לחברה יש שירותים שונים הקשורים לשיווק ומכירה של סוגי עץ שונים – בעיקר לשוק הבניה למגורים.
 • קרנות Equity Residential (סימול: EQR) ו-AvalonBay Communities (סימול: AVB) – אלה שתי קרנות בשווי דומה של 23.7 ו-23.3 מיליארד דולר, בהתאמה, המתרכזות בבעלות על נכסי נדל"ן למגורים להשכרה. לשתי החברות מודל עסקי ולקוחות דומים אולם הן פועלות בפלח שוק שמראה סימני צמיחה לאור השינויים דמוגרפיים בארצות הברית.

קרן Health Care REIT וקרן Ventas – קרנות בשווי דומה של 25.44 מיליארד ו-24.4 מיליארד בהתאמה – עם התמחות בבעלות והניהול נכסים הקשורים למגזר הבריאות כגון – בתי חולים, בתי אבות, מרפאות ועוד. ההבדל בין החברות הוא במיקוד העסקי שלהן, כאשר Ventas מתמקדת יותר בבתי אבות ושירותי סיעוד.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​