נדל"ן בקליבלנד – הזדמנות של 1 למיליון?

נדל"ן בקליבלנד – הזדמנות של 1 למיליון?

השקעות נדלן בארהב

השקעות נדלן בארהב – כדאי שתבדקו את קליבלנד

אם היינו שואלים אתכם, לאן תרצו לנסוע בארצות הברית או באיזה מקום באמריקה לשקול השקעות נדלן בארהב, לא רבים מכם היו מציעים לי את קליבלנד, אוהיו. היא פחות מפורסמת מניו יורק, לוס אנג'לס ושיקגו וישראלים רבים מכירים יותר יעדים בפלורידה ובקליפורניה מאשר ב-Midwest אולם, לקליבלנד יש הרבה מה להציע.

העיר קליבלנד, השוכנת על גדת אגם אירי והקרובה לגבול עם פנסילבניה, נחשבת בארצות הברית כאחת הדוגמאות המוצלחות ביותר לעיר תעשייתית שהצליחה להמציא את עצמה מחדש. עקב מיקומה בקרבת הנהר והאגם, צמחה קליבלנד כמרכז תעשייתי מסורתי וצומת דרכים משמעותי, אולם עם דעיכת התעשייה המסורתית, השכילה העיר להתמודד עם המשברים כלכליים ולטפח מחדש הן את המרקם העירוני והן את התשתית הכלכלית. בעיר מתגוררים כמעט 400 איש בעוד שהשטח המטרופוליני של העיר מהווה בית למעל לשני מיליון תושבים.

העיר התחתית של קליבלנד – תחילתה של העיר.

למעשה, העיר התחתית היא גם החלק ההיסטורי הישן ביותר של העיר ונקודת המוצא של ההתיישבות באזור קליבלנד היה באזור זה.

תנופת הפיתוח העיקרית ב-Down Town התרחשה בין 2010 ל-2014 עם השקעה מסיבית של למעלה מ-5 מיליארד דולר בפיתוח נדל"ן מסחרי, מגורים ותשתיות. בתקופה זו נבנו למעלה מ-16 מיליון מ"ר של נכסים מסחריים ומניבים.

הכיכר המרכזית (The Public Square) היא המקום שממנו התחילה העיר והכיכר עדיין נמצאת באותו מקום מעז תחילת המאה ה-19 – בלב העיר התחתית. הכיכר משרתת את העיר כמרחב ציבורי ומערכת כנסים, הפגנות וחגיגות מסורתיות כגון אירועי יום העצמאות. בנין ה-Kew Tower, הנמצא בסמוך לכיכר, הוא הבניין הגבוה ביותר באוהיו. הרובעים שמרכיבים את העיר התחתית הם:

רובע המחסנים ההיסטורי (Warehouse District) – שמו של הרובע שעבר תהליך התחדשות עירונית בתחילת שנות התשעים מעיד על עברה המסחרי של העיר כאשר קליבלנד שימשה צומת לוגיסטי ימי מרכזי. כיום, מארח המתחם את היכל הספורט העירוני שמשמש בית לקבוצות הבייסבול (Cleveland Indians), הכדורסל (Cleveland Cavaliers), קבוצת ההוקי (Cleveland Monsters) וקבוצת הפוטבול (Cleveland Gladiators). בנוסף, הרובע מכיל מבני מגורים אופנתיים, מרכזים מסחריים ומבני משרדים.

הפסיפס של דאון טאון קליבלנד

רובע התיאטרון, שבתוכו נמצא מרכז אמנויות במה, השני בגודלו בארצות הברית, משמש כצומת תרבותית לעיר ולאוהיו. את שמו קיבל רובע התיאטראות מחמישה תיאטרונים שונים הממוקמים בסמוך למרכז האמנויות. הרובע עבר חידוש חיצוני בשנת 2014, שכלל בין השאר חידוש חזיתות חיצוניות, רחובות ומרחבים ציבוריים בהשקעה נדלנית של 16 מיליון דולר.

סמוכים לרובע התיאטרון נמצאים הרובע האזרחי (Civic Center) המאכלס את מבני הציבור העירוניים – מרכז בתי המשפט, ספריה ציבורית, עיריית קליבלנד ומבנים של הבנק הפדרלי ובתי המשפט הפדרליים. ברובע ממוקמים גם שלושה מרכזים מסחריים וגנים ציבוריים.

המרכז הפיננסי של קליבלנד (Nine Twelve District) תופס מקום של כבוד בדאון טאון, כשהוא מאכלס בנייני משרדים רבים אך גם מסעדות ואזורי בילוי ובניני מגורים רבים.

אחת מנקודות העניין המפורסמות ביותר באוהיו נמצאת ברובע הצפוני (North Coast District) – זהו היכל התהילה של הרוקנרול. המבנה המפורסם שמושך מבקרים רבים, שוכן בסמוך למרכז המדע ומוזיאון ימי.

את התמהיל העירוני המרתק של הדאון טאון משלים הרובע האוניברסיטאי ובו שוכנת אוניברסיטת קליבלנד וכן אזור ה-Flats שעבר את מאמץ ההתחדשות העירונית המאסיבי ביותר בעיר – על הריסות המבנים הישנים נבנו מלונות, בתי מגורים ומשרדים, בשילוב עם מקומות בילוי רבים, המנצלים את הקרבה למים.

ההשקעה המשמעותית באזור העיר התחתית וצמיחה כלכלית הנמשכת לאורך זמן, הופכים את קליבלנד לעיר המשלבת הן מרכז תעסוקה אזורי יחד עם אזורי מגורים, מוסדות ושירותים ציבוריים ומקומות בילוי רבים ומגוונים – כל זאת בסביבה עירונית מגוונת ומתחדשת שקורצת לא רק לתושבי העיר אלא גם למבקרים וכמובן למשקיעים המזהים את ההזדמנות הנדל"נית.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​