להשקיע בנדל"ן בארץ או בארה"ב?

להשקיע בנדל"ן בארץ או בארה"ב?

חבר תהשקעות נדלן

שאלת השאלות שמטרידה כל משקיע נדל"ן הן בישראל והן בחו"ל הוא היכן לבצע את ההשקעה שלו – האם להעדיף את השוק המקומי או לצאת לשיט במים הלא מוכרים של שווקי נדל"ן בינלאומיים. משקיעים בישראל חשופים כיום למידע רב וכן לאפשרויות השונות להשקעה בשווקים מחוץ לישראל, ובראשם ארצות הברית וכך הם עומדים בפני התלבטות פיננסית – מהו האפיק המעניין יותר מבחינת משקיע ישראלי.

כמה פרמטרים לפני שבוחרים חברת השקעות נדלן בחול

יציבות – שוק הנדל"ן האמריקאי מתאפיין ברמת יציבות גבוהה יחסית. אנו מדברים על יציבות במספר רמות, שלהן יש קשר להשקעה בנדל"ן. יציבות כלכלית וצמיחה עקבית ברמת החיים בארצות הברית מייצרים ביקוש עקבי הן לנדל"ן מסחרי והן לנדל"ן למגורים. במקביל, היציבות מביאה לצמיחה בשווי הנכסים הקיימים. הפניית הון לארה"ב, מציעה למשקיעים רמת סיכון נמוכה יותר (מכיוון שהם יכולים לצפות את מצב השוק ברמת ודאות גדולה יחסית) וצפי לצמיחה בשווי הנכסים וכן הכנסה מנכסים מניבים. בנוסף, יש להוסיף את היציבות הפורמלית – חקיקה ותקנות ברורות, ללא שינויים תקופים המאפשרים יכולת תכנון ארוכת טווח. בהשוואה לשוק הישראלי שעובר תהליך של חוסר יציבות מסוים, עקב רפורמות של משרד האוצר ושינוי שיטות מיסוי על דירות להשכרה ונכסים להשקעה, השוק האמריקאי מציע יציבות חוקתית ומיסוי טובים יותר.

 

תשואה – ישראלים המסיתים הון לחברת השקעות נדלן בארצות הברית מקבלים הזדמנות לראות תשואות גבוהות יותר מאשר השקעה מקבילה בישראל. בהשוואה לתשואות מקומיות, לאחר הוצאות ומס, השקעה בנדל"ן בארה"ב עשויה להניב אחוזי תשואה גבוהים יותר, לאורך זמן. מגמה דומה ניתן להבחין גם בהחזר על השקעה בקרנות הנדל"ן המציגות צמיחה עקבית תוך מתן דיבידנדים לאורך זמן, גם על סכומי השקעה נמוכים יחסית.

 

הזדמנות להתחיל בסכומים קטנים יחסית להשקעה לעומת ישראל – משקיע המעוניין להצטרף לחברת השקעות נדלן באפיק הנדל"ן אך ברשותו הון שלא מאפשר רכישת נכס בישראל, מסוגל לנצל סכומים קטנים יחסית כדי לבצע השקעה באמצעות חברות יזמות, קרנות נדל"ן או אפשרות לרכוש נכסים במחירים נמוכים יחסית בארצות הברית. שוב – הגיוון מכתיב מציאות שבא משקיע עם 50 או 100 אלף דולר, מסוגל לרכוש נכס באחת מהמדינות בארצות הברית וליהנות מתשואה לאורך זמן. סכומים נמוכים והיכולת לגייס הון לצורך מימון רכישות, מקל מאוד על תחילת פעילות השקעה בארצות הברית.

 

פשוט לעבוד עם חברת השקעות נדלן בארצות הברית – יציבות בצירוף מערכת תקינה ונגישה, המסדירה את נושא הפעילות בשוק הנדל"ן האמריקאי – הן ליזמים והן למשקיעים – מקצרת בצורה משמעותית את משכי הזמן הנדרשים כדי להתחיל פעילות מסחרית בנדל"ן, מאפשרת תחילת עבודה מהירה למשקיעים וכן יכולת תכנון אפקטיבית. שקיפות בתקנות והיעדר מגבלות בירוקרטיות, מקלות על תהליכי העבודה, משפרות תשואה ומקטינות סיכונים במהלך פרויקטי נדל"ן.

 

גיוון – גודל השוק האמריקאי מאפשר מגוון רחב של אפשרויות בהשקעת נדל"ן. היכולת לגוון את ההשקעה בין סוגים שונים של נכסים, אזורים בעלי מאפיינים שונים וכן מגוון רחב של חברות שפועלות בשוק זה מקלות על המשקיעים לקבל החלטות מושכלות ולהקטין את הסיכון בהשקעה. יש להוסיף לכך את ריבוי השחקנים בשוק, המציעים למשקיעים מגוון מאוד רחב של מודלים עסקיים ושיטות פעולה בענף – השקעה במגורים, נכסים יחידים או מקבצי דיור, נכסים מניבים, סוגים שונים של נכסים מסחריים ותעשייתיים וכן השקעה בנכסי נדל"ן פחות סטנדרטיים כגון מערכים לוגיסטיים, מרכזי מידע ותקשורת ושטחי גידול שונים. מגוון האפשרויות העומד בפני משקיע ישראלי בשוק המקומי קטן יחסית, הן עקב חסמי כניסה ביורוקרטיים והן עקב דרישות ההון התחלתיות. בנוסף, יש מיעוט קרנות נדל"ן הפועלות בשוק המקומי.

 

שיפור התנאים לביצוע השקעות ע"י חברת השקעות נדלן – המשקיעים בישראל, נהנים כיום מיכולת טובה וקלה יותר לבצע השקעות מחוץ לגבולות המדינה. מידע רגולטורי, מיסוי וכן מידע מפורט ועשיר לגבי מצב השוק ונכסי נדל"ן זמין כיום ממגוון מקורות. בנוסף, חברות וגופים מסחריים, מאפשרים ללקוחות עבודה באמצעות פלטפורמות מסחר אלקטרוניות ומציעות ללקוחות בישראל מגוון שירותים מקצועיים שיכולים לסייע בניהול נכסים בארצות הברית, מתן שירותים וביצוע בדיקות נאותות לפני קנייה. חברות אמריקאיות רבות מיוצגות כיום בישראל ומאפשרות למשקיע הישראלי, לבצע השקעה בנכסים בארה"ב ללא מאמץ מיוחד.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​