5 דברים שכדאי לדעת על הנדל"ן בקליבלנד

5 דברים שכדאי לדעת על הנדל"ן בקליבלנד

השקעות נדלן בארהב

אחד היעדים המעניינים להשקעת נדל"ן בארצות הברית היא קליבלנד אוהיו. שוק השקעות נדלן בארהב ובעיר קליבלנד מתחיל להתחמם ולמשוך משקיעים מקומיים וכן משקיעי חו"ל.

השקעות נדלן בארהב – השוק החם של קליבלנד

העיר קליבלנד, השוכנת על גדת אגם אירי והקרובה לגבול עם פנסילבניה, נחשבת בארצות הברית כאחת הדוגמאות המוצלחות ביותר לעיר תעשייתית שהצליחה להמציא את עצמה מחדש. עקב מיקומה בקרבת הנהר והאגם, צמחה קליבלנד כמרכז תעשייתי מסורתי וצומת דרכים משמעותי, אולם עם דעיכת התעשייה המסורתית, השכילה העיר להתמודד עם המשברים כלכליים ולטפח מחדש הן את המרקם העירוני והן את התשתית הכלכלית. בעיר מתגוררים כמעט 400 אלף איש בעוד שהשטח המטרופוליני של העיר מהווה בית למעל לשני מיליון תושבים.

כיום, הנכסים בקליבלנד נסחרים במחירים נוחים יחסית ומהווים הזדמנות להשקעה. בנוסף, חשוב לשים לב לצמיחה בשתי מגמות שלהן תהיה השפעה רבה על צמיחת ערך השקעות נדלן בארהב ובעיר – התבגרות דור הבייבי בום, שמתניע ביקוש לנכסים קטנים יותר והקרובים יותר למרכזי הבילוי והפנאי ועליה בביקוש לנכסים עירוניים מצד שכבת דור ה-Y שמחפשים נכסים בסביבה עירונית עם פקטור "שכונתיות" גבוה (כמות המרחבים במרחק הליכה שכוללים חנויות, בילוי, מקומות עבודה ומרחבים ציבוריים).

אז הנה חמישה דברים שעשויים לעניין אתכם לפני שתשקיעו בנכסים בעיר.

  1. קליבלנד חווה תקופה של צמיחה והתאוששות לאחר היציאה מן המשבר הכלכלי שגרם לנפילה של כמעט 30% במחירי הנדל"ן. כיום, קליבלנד היא שוק של קונים כאשר הפעילים בשוק השקעות נדלן בארהב מדווחים על צמיחה עקבית של בין 5-10% בשכירות וירידה ניכרת בנכסים פנויים להשכרה. השיפור במצב הכלכלי והצמיחה במקומות העבודה בעיר, מייצרים זרימה חיובית של תושבים למרחב העירוני ומעלה את הדרישה למגורים.
  2. קליבלנד היא עיר מגוונת – העיר והמרחב העירוני שמקיף אותה, מספק מספר רב של שכונות ונכסים ברמות שונות של מחירים ואוכלוסייה. בעיר קיימים גם מתחמים להשכרה, שכונות עם בתים רבי קומות וכמובן שכונות רבות של townhouses ובתים נפרדים. נוכחות חזקה של חברות Fortune 500 בעיר, תורמת לצמיחה ברמת התעסוקה, ירידה באבטלה וביקוש עקבי לנכסים מסחריים ולנדל"ן עסקי, משרדים ומבנים תעשייתיים.
  3. השקעות משמעותיות בהתחדשות עירונית ושדרוג תשתיות עירוניות. השקעה במסיבית ב-Down town של קליבלנד מעלה את רמת הפופולריות של האזור הן מבחינת סביבה לבילוי והן כאזור מגורים עירוני משודרג. תנופת הפיתוח העיקרית ב-Down Town התרחשה בין 2010 ל-2014 עם השקעה מסיבית של למעלה מ-5 מיליארד דולר בפיתוח השקעות נדלן בארהב מסחרי, מגורים ותשתיות. בתקופה זו נבנו למעלה מ-16 מיליון מ"ר של נכסים מסחריים ומניבים.
  4. קליבלנד היא מרכז תרבותי באוהיו ובארצות הברית – מרכז אומנויות במה וחמישה תיאטרונים ברובע התיאטרונים מצטרפים ל-4 מוזיאונים ולהיכל התהילה של הרוקנרול ול-4 קבוצות ספורט שעבורן קליבלנד היא המגרש הביתי. תוסיפו לכך 27 אוניברסיטאות המרוכזות בעיר ותקבלו יעד תרבותי ממדרגה ראשונה עם אפשרויות בילוי מגוונות.

קליבלנד היא אחת היעדים החזקים ביותר במפת הנכסים של חברת Airbnb. מספר גורמים תורמים לכך –קליבלנד היא יעד תיירותי אטרקטיבי לתיירות פנים – בשילוב של אטרקציות תיירותיות וסביבה עירונית מתחדשת, עם מספר רב של בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי. ביקוש גבוה לנכסים להשכרה לטווח קצר, גידול במספר הצעירים באוכלוסיית העיר ומספר מיסים שחלים על מלונות (כגון 5.5% מס לינה במלון ו-3% מס החל על לינות זמניות של מבקרים) הופכים השקעות נדלן בארהב בנכסים להשכרה לטווח קצר להזדמנות רווחית בעיר.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​