למה עדיף להשקיע מ100,000 דולר ומעלה בנדל"ן

למה עדיף להשקיע מ100,000 דולר ומעלה בנדל"ן

חברת נדל

נדל"ן בחול דרך מטבית למנף את הכסף

ברכותינו! יש לך 100 אלף דולר פנויים להשקעה והזדמנות למנף את ההון שברשותך ו"לתת לכסף לעבוד". אז מה עכשיו? אחת ההתלבטויות העומדות בפניך כמשקיע, היא במה להשקיע. מגוון האפשרויות בשילוב של חוסר רצון לסכן את ההון שהושג בעמל רב, מקשים לבצע החלטות בתחום השקעות. בצירוף מורכבות הכלים הפיננסיים וחוסר יכולת אפקטיבי להשוות בין סיכון ותשואות באפיקי השקעה שונים, הדברים מסתבכים. לרוב, אנחנו כמשקיעים, נשמח מאוד להרוויח כמה שיותר ולהסתכן כמה שפחות אך במציאות הפיננסית שלנו, ברור לנו, כי קיים קשר הפוך בין רמת הסיכון לבין הרווחים – השקעה בשוק ההון בסיכון גבוה עשוי להניב רווחים יוצאים מן הכלל אולם רווחים אלה, עשויים להיעלם למחרת, כתוצאה משינוי במצב השוק.

למה אם כן, לא לשקול השקעה בנדל"ן? אמנם, סכום בסדר גודל של 100 דולר, לא מאפשר מגוון רחב של אפשרויות בישראל, אולם הוא מציע מספר רב של הזדמנויות נדל"ן בחול – סוגי נדל"ן שונים, פרויקטים מגוונים והשקעה בקרנות.

אז למה כדאי להפנות את הכסף שלנו לנדל"ן?

  • החזר על השקעה – השקעה בנדל"ן ובעיקר נדל"ן בחול, מייצרת תזרים הכנסות יציב יותר לעומת השקעה בשוק ההון. בדרך כלל, נכס שנרכש להשקעה, מייצר זרם הכנסות קבוע על בסיס דמי שכירות. יש שטוענים שלאורך זמן, שוק המניות מעניק תשואה טובה יותר. האם נכונה הטענה שהרווחים בשוק ההון גבוהים יותר מאשר מהשקעה בנדל"ן? מסתבר שלאורך זמן, הרווחיות של שוק ההון דומה לרווחיות של הנדל"ן בעיקר מכיוון שמשקיעי הנדל"ן נוטים לא לממש את ההשקעות שלהם ולהחזיק אותם יותר זמן. קלות ההשקעה, יציבות כלכלית ושקיפות רגולטורית, מאפשרים להשיג תשואות טובות יותר לאורך זמן.
  • נזילות – אמנם, השקעה בשוק ההון היא נזילה יותר וקלה יותר למימוש. כיום, פקודת קניה או מכירה מתבצעת בלחיצת כפתור מהמחשב או הטלפון והיכולת להיפגש עם מזומנים היא קלה הרבה יותר בשוק ההון. ברם, השקעת ההון בקרן נדל"ן מתמחה בניהול נכסים או יזמות, דומה מאוד להשקעה בקרן נאמנות, עם יכולת נזילות גבוהה – קרנות הנדל"ן הן חברות ציבוריות שנסחרות בבורסה וניתן לקנות ולמכור את יחידות הקרן בכל עת.
  • רמת הסיכון – שני אפיקי ההשקעה נחשפים לסוגי סיכון שונים אבל, במידה מסוימת של צדק, ניתן לומר כי רמת הסיכון בהשקעה נדל"נית הוא נמוכה יותר מאשר מהשקעה דומה בשוק ההון. רמת היציבות של השקעה בנכסי נדל"ן גבוהה יותר מאשר בהשקעה בנכסים הוניים ומודל ההכנסות ברור יותר לאורך זמן. ההשקעה בנדל"ן בחול מטבעה היא השקעה ארוכת טווח ובכך נמנעות מהמשקיעים החלטות אימפולסיביות של קניה ומכירה.
  • רמות הסיכון השונות וחוסר הקורלציה לשוק ההון, מאפשרים למשקיעים לייצר לעצמם פיזור בתיק ההשקעות הכולל שלהם – על ידי הפניית חלק מן הכסף לשוק ההון וחלק לשוק הנדל"ן – וכך לנטרל את הסיכונים האפשריים בשני האפיקים. השקעה בנדל"ן היא בעלת תשואה גבוהה ויכולה לפצות על תנודתיות באפיקי המניות שלכם.
  • הגנה מפני אינפלציה – מכיוון שחוזי שכירות של נכסים נדל"ניים כוללים בדרך כלל סוג כזה או אחר של הצמדה, למדד או לשער מטבע, ניתן לומר שהשקעה בנדל"ן מציעה הגנה מסוימת מפני שחיקה אינפלציונית – לעומת השקעה בשוק ההון שחשופה לתנודות השוק ושערי המטבע ללא הגנה מספקת.

ריכוזיות ההשקעה – לעומת השקעה מקומית בנכס יחיד הקשור לשוק אחד, השקעה בקרנות REIT מאפשרת למשקיעי נדל"ן בחול לייצר לעצמם יכולת פיזור מסוימת ונזילות גבוהה יותר מכיוון שרכישת יחידות בקרן נדל"ן דומה לרכישת יחידות בקרן נאמנות והקרנות נהנות מסחירות גבוהה. בנוסף, הקרנות משקיעות במגוון נכסים שונים כך שמושג פיזור מסוים בהשקעה.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​