ליווי עורך דין לרכישת נדל"ן

ליווי עורך דין לרכישת נדל"ן

ליווי עורך דין לרכישת נדל

מדוע חייבים ליווי עורך דין לרכישת נדל"ן בחו"ל?

ישראלים רבים מתעניינים ברכישת נדל"ן בחו"ל, אבל חובה עליהם לשכור את שירותיו של עורך דין המבין במיסוי, רישום נכסים וחוזים גם בחו"ל.  לעתים עושה זאת אדם בודד, לעתים קבוצת רכישה אשר מתאגדת ורוכשת נכס מסוים. הרעיון בסופו של דבר זה, שיירכש נדל"ן מניב לשנים רבות. כיוון שמדובר במדינה זה ולה חוקים משלה, יש צורך בהתערבות של עורך דין אשר יבצע פעולות רבות, טרם רכישת הנכס וגם אחריו.

אחת הסיבות לשכירת שירותיו של עורך דין היא בגלל המרחק הפיזי ממיקומו של הנכס. קשה מאוד לפקח על תהליך רכישה של נכס כזה מרחוק. להבין את חוקי המס והביורוקרטיה ולצאת מזה עם נכס טוב ביד.

יש לבדוק אם על הנכס הזה יש שעבוד. לבדוק אם מוכר הנכס לא מצוי בחובות כלשהן? האם הוא אדם אמין. מה מצבו הכלכלי? בנוסף יש לבדוק האם הנכס שווה את ההון הנדרש עליו. לחקור את האזור ואת הנכסים בו ולהגיע למסקנות נכונות לגבי השקעה בנכס.

את כל הפעולות הללו יכול לעשות רק עורך דין הבקיא בעריכת חוזים בחו"ל, בקיא בדינים ובחוקים ויכול לנהל לכם את רכישת הנכס בצורה בטוחה.

הדרך הנכונה להשקיע בנדל"ן בחו"ל: רק עם ייעוץ משפטי צמוד

הדרך הנפוצה להשקיע בנדל"ן בחו"ל היא לעשות זאת רק בליווי של עורך דין צמוד. גם אם מדובר על השקעה בפרויקט מגורים או פרויקט מסחרי, גם אם מדובר בנכס למגורים. בסופו של דבר התשואה תגולם בדמי השכירות שיתקבלו מהנכס. בהשקעה בנדל"ן משרדי או מסחרי, יש סיכון רב יותר מאשר בנדל"ן למגורים.

יש הפונים לחברות העוסקות בנדל"ן בחו"ל ומבקשים לרכוש דרכה נדל"ן. זו יכולה להיות חברה ישראלית או חברה זרה. כאשר זה נעשה ע"י חברה, היא זו המטפלת בכל ההיבטים של קבלת הלוואה או השגת מימון. היא זו שתנהל ותתחזק את הנכס. המשקיע ישלם עבור השירותים הללו ובסופו של דבר יזכה לנתח שלו מההשקעה בפרויקט.

יש אנשים שגם רוצים לרכוש נדל"ן בחו"ל באופן עצמאי. במקרה כזה הם צריכים לבדוק לעומק כל נכס שמוצע להם. הם לא בני המקום והם לא אמורים לדעת מה זה אזור טוב להשקיע בו או אזור לא טוב והם חייבים עורך דין שייתן להם ייעוץ לגבי המיסוי בכל מדינה ומדינה וההוצאות שיחולו עליהם בגין רכישת הנכס.

מיסוי וחוקים על נדל"ן בחו"ל

בגלל שמדובר בעסקה שיש לה היבטים שונים, יש לעשות אותה תוך התייעצות עם אנשי מקצוע מתחומים שונים כמו שמאי, עורך דין,  רואה חשבון, חברת נדל"ן שעוסקת בנדל"ן בחו"ל אשר יכולה לתת להם חוות דעת לגבי הנכס בו אתם מעוניינים.

לפני שמקבלים החלטה להשקיע בנדל"ן הזה, חשוב מאוד לברר על היבטים שונים של מיסוי כמו שיעור המס הצפוי, מס רכישה  ועוד. תכנון המס הוא חובה בעסקאות נדל"ן ולא משנה אם זה בארץ או בחו"ל. תשלומי המס למשל תלויים בקיומה של אמנת מס בין המדינה בה נרכש הנדל"ן לבין ישראל. בנוסף, במדינות רבות בעולם יש מס ירושה. ההשקעות בנדל"ן בחו"ל יחויבו גם בארץ וגם בחו"ל ועל הכנסות מנכס בחו"ל חייבים להגיש דו"ח שנתי, אלא אם כן ערכו של הנכס הוא פחות מ-500,000 דולר.

מעוניינים להשקיע בנכס בחוץ לארץ? לפרטים נוספים לחצו פה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​